SIK SORULAN SORULAR (ÖNERİLER)

 
Ütülere ne tür su kullanmalıyım?

Genelde tüm ütülere içme için kullanılan saf sulardan ilave edebilirsiniz. Fakat bazı ütülerin kireç engelleme ve temizleme özelliği bulunduğundan bunlara gerek yoktur. Bunun haricinde çamaşır kurutucudan alınmış, parfümlü ya da yumuşatılmış su, buzdolabı, akü ya da havalandırma cihazlarından alınmış suları, damıtılmış su ve yağmur suyu kullanmayın; bu sular ütünüze zarar verirler. Bu tür sular organik atıklar ile mineraller içerirler; ısıtıldığında bu unsurlar konsantre hale gelip damlamaya, koyu renk lekeler bırakmaya ya da ütünüzün zamanından önce yıpranmasına yol açarlar.

Dik konumda buhar çıkarma özelliğini ne amaçla kullanabilirim?

Bu özellik, perdeleri ve takım elbise ile kadın elbiseleri gibi hassas giysilerin buharla ütülenmesinde çok yararlıdır. Kumaşı gergin tutun. Termostatı MAX konumuna getirin, sürekli buhar salma düğmesini basılı tutun ve ütüyü yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirin. Hassas kumaşları yakmamak için ütüyü giysiden birkaç santim uzakta tutun.

Ütümü ilk kez kullanıyorum ve gerektiği gibi buhar çıkarmıyor. Ne yapmalıyım?


Kireç kartuşu da ütü kadar yeni olduğundan, suyun su haznesinden çıkıp kartuştan geçerek buhar haznesine gitmesi zaman alır. Ütüyü beş dakika fişte bırakın, buhar gelecektir!

Kumaşlarımın üzerine su damlamasını nasıl önlerim?


Uygun kumaşlar için termostatın üzerindeki uygun ısı ayarını kullanın. Su damlamasının nedeni muhtemelen düşük ısının suyu buhara dönüştürememesinden kaynaklanmaktadır. Su damlama riskini tümüyle bertaraf etmek için, termostatın gri/koyu renk alana ayarlanmış olmasına dikkat edin.

Ütünün kumaşlar üzerinde kahverengi lekeler bırakmasını nasıl önlerim?

Ütünüzde musluk suyundan başka su kullanmayın. Kireç giderme maddeleri ya da parfüm gibi katkı maddeleri kullanmayın. Kireç kartuşunu düzenli olarak değiştirin. Ütüdeki kendini temizleme fonksiyonunu düzenli olarak kullanın ve kireç vanasını düzenli olarak temizleyin. Ütülemeyi bitirdikten sonra haznenin içinde su bırakmayın. Ütü kumaşlar üzerinde vakumlu temizleme aleti gibi iş gördüğünden, kumaşların üzerinde kalan sabun/deterjan artıklarını emer ve böylece kumaşların tümüyle temizlenmesini sağlar.

Su ısıtıcım suyu kaynatmadan devreden çıkıyor.

Genellikle içeride kireç birikmesinden kaynaklanır: su ısıtıcınızı kireçten arındırmak için kullanım kitapçığını dikkatlice okuyun. Seçenek olarak, ısıtıcı, emniyet kesme mekanizmasının devreye girmesine neden olacak biçimde, kazayla susuz ya da yeterli su olmadan (rezistanslar her zaman suyla kaplı olmalıdır) çalıştırılmış olabilir. Şu biçimde tekrar çalıştırın: ısıtıcının soğuması için 5 dakika bekleyin ve tekrar suyla doldurun. Açma/kapama düğmesine bastırın ve 15 dakika kadar sonra ısıtıcı otomatik olarak çalışmaya ve kaynatmaya başlayacaktır.

Isıtıcım devreden çıkmıyor.

Genellikle suyu kapak açıkken kaynatmaktan kaynaklanır, buhar akım kesici devreye giremez.

Isıtıcım çalışmıyor.

Sigortanın açık olduğundan, ısıtıcınız kordonlu türse, çıkarılabilir tabanın ısıtıcıya sıkıca temas ettiğinden emin olun. Sigortanın sağlam oup olmadığını ya da değiştirilmesi gerekip gerekmediğini kontrol edin. Isıtıcı içindeki su kaynayarak tükenmişse, yeniden çalıştırmak için yukarıya bakın.

Elektrikli ısıtıcılar için ne tür uzatma kablosu kullanmalıyım?

Markası ne olursa olsun ev yada işyerinizde elektrikli aletleri kullanırken özellikle ısıtma özelliği olan ürünlerde kesinlikle topraklı priz kullanın. Gerek uzatma kablosu gerekse ürünün fişi bu tür özelliği desteklemesi gerekir. Bulunduğunuz yerde topraklı priz yoksa ufak bir müdahale ile (köprü atma) normal bir prizi topraklı bir prize çevirebilirsiniz.
Su ısıtıcımı kireçten nasıl arındırırım?

Şunları öneririz:
1) ya sirke: Isıtıcıyı 500ml güçlü beyaz sirkeyle doldurun. Kaynatmadan 1 saat böyle bırakın. Ya da sitrik asit: 500 ml su kaynatın. 25 g sitrik asit ekleyin. 15 dakika böyle bırakın.
2) ardından karışımı dökün: kullanmadan önce ısıtıcıyı 5 kere temiz suyla durulayın.

ÖNEMLİ UYARI-formik asit ya da sülfaminik asit bazlı kireç temizleme maddeleri gibi başka maddeler kullanmayın.

Plastik ya da metal gövde nasıl temizlenir?

Dış yüzeyi (gerekiyorsa biraz beyaz sirke damlatılmış) nemli bir bezle silin, iç bölümü de kireçten arındırın (yukarıya bakınız). Plastiğin rengini bozacaklarından, metal temizleme gereçleri, ovma tozları, ovma gerektirmeyen krem temizlik maddeleri ya da başka temizlik ürünleri kullanmayın. Isıtıcıyı, kabloyu, fişi ya da ısıtma tabanını suya sokmamaya dikkat edin!

Bir su ısıtıcısı kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Sıcak su tehlikeli yanıklara yol açabilir ve çocuklar ısıtıcının bir oyuncak olmadığıını bilmelidir:
- Isıtıcıyı ve kablosunu iş görülen yerlerin uzağına yerleştirin.
- Sıcak bir şey içer ya da taşırken bebeğinizi kucağınıza almayın.
- Plastik parçalar zarar görebileceğinden, cihazı bir ısı kaynağının yakınına koymayın.
- Cihazı dengeli ve düz bir yüzey üzerinde kullanın.
- Yalnızca su ısıtmak için kullanın ve rezistansa zarar vereceğinden asla susuz kullanmayın.
- Su kaynarken kapağını açmayın ve içi sıcak su doluyken ısıtıcıyı dikkatli tutun.
- Çaydanlık, ısıtıcı taban, kablo ya da fiş hasarlıyken cihazı kullanmayın.

Kahvenin filtreden geçmesi neden uzun sürüyor ve kimi zaman filtre yuvasından taşıyor?

Lütfen yalnızca tek filtre kullandığınızdan emin olun (bazı filtre kağıtları birbirine yapışır). Kalıcı bir filtre kullanıyorsanız, kağıt filtreye gerek duymamalısınız.

Kahve makinemin çaydanlığını bulaşık makinesinde yıkayabilir miyim?

Evet. Cam çaydanlık ve filtre yuvası bulaşık makinesinin üst sepetinde yıkanabilir.


Kahve makinemi kireçten nasıl arındırabilirim?

Günlük kullanım sıklığınıza ve yaşadığınız yerdeki suyun sertlik derecesine bağlı olarak kahve makinenizi iki ila dört ayda bir kireçten arındırmanız önemlidir. Kireç çözücü toz ya da sıvı kullanıyorsanız, üretici tarafından sağlanan kullanım kılavuzuna uyunuz. Beyaz sirke kullanıyorsanız, 2 fincan sirkeyle 2 fincan suyu karıştırın, soğuk kireç çözücü karışımı hazneye doldurun, çaydanlığı yerleştirmeyi unutmadan makineyi çalıştırın.
Karışımın yarısı çaydanlığa ulaştığında makineyi durdurun ve bir saat kadar bu halde bırakın. Makineyi tekrar çalıştırın ve kalan karışımın çaydanlıkta toplanmasını sağlayın. Kireçten arındırma işleminden sonra, temiz suyla durulamak için makine en az 2-3 kere çalıştırılmalıdır.

Cam çaydanlığımı mikrodalga fırında kullanabilir miyim?

Ancak metal bir parçasının olmaması durumunda kullanabilirsiniz. Primavera marka cam çaydanlığı kullanabilirsiniz.

Saati çalıştırmadan fırın çalışır mı?

Hayır. Saati aktif hale getirdiğinizde ve termostat devreye girdiğinde fırın çalışmaya başlar. İstediğiniz zaman saati 0 konumuna getirerek pişirmeyi durdurabilirsiniz.

Çıkarılabilir, yapışmaz kaplama hazneyi, kapak sapını ve aksesuarları bulaşık makinesinde yıkayabilir miyim?

Evet, bulaşık makinesinde yıkanabilirler. Gene de, rezistansları makineye koyarken makinenin ızgaralarının kaplamalarına zarar vermemeye özen gösterin. Birkaç yıkamadan sonra ve yüzeyi yenilemek için kabın tüm iç yüzeyini az miktarda yağla yağlamanız önerilir. Tüm hakkı saklıdır. Copyright © 2002 - Tamteknik Elektrikli Ev Aletleri Tamir ve Bakım Servisi   mail : tamteknik@tamteknik.com
Mortalidad lombriz de tierra fue del 100% después de la exposición al suelo con la mayor concentración de Hg móvil. En este último suelo, se observaron fragmentación lombriz de tierra y plantas cloróticas. Los factores de bioconcentración (FBC) fueron mayores en la cebada en comparación con las lombrices de tierra, oakley baratas pero FBC arrojaron valores engañosos después de la exposición al suelo muy contaminado.Este artículo trata de corrientes de turbidez en un tanque de sedimentación circular. Un modelo matemático con un modelo de turbulencia k-epsilon se ha desarrollado. El uso de este modelo matemático, las siguientes propiedades únicas de nike air max 90 baratas las corrientes de turbidez en un tanque de sedimentación circular se demuestran: inducida por las corrientes de turbidez turbulencia sigue siendo después de la mayoría de las partículas de sedimento se han establecido. A pesar de una tinción nuclear intensa del tejido de control positivo (un carcinoma de mama positivo REA) no REA-tinción específica se identificó en células C o cualquier otra célula de la glándula tiroides. Ni un ensayo de carbón revestido con dextrano ni un ensayo inmunoenzimático en fase sólida revelaron air max baratas ninguna actividad REA cuantitativa en homogeneizados de tejidos. Varias observaciones apuntan a un mecanismo de regulación entre la calcitonina y estrógenos.Los resultados CCTA se clasificaron como revelando obstructiva (?70% de estenosis), no obstructiva (\u0026 lt; 70%), o sin CAD. Cuando el riesgo de los pacientes fue clasificado con el DFM, el 18% eran bajos, 65% intermedio y alto riesgo de 17%. Cuando se utiliza el DCS, el 53% de timberland españa los pacientes tenían una reclasificación de su riesgo, la mayoría de los cuales cambió de intermedia a cualquiera de riesgo bajo o alto (50% bajo, 19% intermedio, 35% de alto riesgo). 2002] Preguntas sobre anastrozol para mama precoz cancer.Stasi R, Terzoli E. Lancet. 2002 07 de diciembre; 360 (9348): 1.890; Autor respuesta 1890-1. 84%, P \u0026 lt; 0,001). Como resultado del código simulacro, el 83% de todos los participantes, tanto el personal de médicos y no médicos, y 96% de los médicos sentía menos ansioso acerca de emergencias médicas en la oficina. Doce meses después de la conclusión del programa, el 18% de las oficinas había realizado 1 o más códigos falsos, 64% de las oficinas había escrito un protocolo de emergencia, y el 27% de las nike air force baratas oficinas había adquirido medicamentos esenciales de reanimación o equipment.CONCLUSIONS: Los resultados de este estudiar apoyar la recomendación de que los códigos de simulacros deben realizarse en el ámbito de la atención primaria pediátrica para mejorar la confianza profesional y disminuir la ansiedad profesional .. Todos los exámenes fueron realizados por el mismo médico usando una aguja fina y sin anestesia. Utilizamos rutinariamente May-Grüwald-Giemsa y tinción de Papanicolaou. Los pacientes de edad varió de 20 días a 17 años, con una edad media de 6,5 años. ANTECEDENTES: Para investigar la relación entre la orientación sexual y la identidad de género en lo que respecta a los niveles de depresión; niveles de apoyo social percibido; comodidad con la divulgación de la orientación; y las lesbianas, gays, bisexuales y transgénero (LGBT) climate.METHODS campus: invitaciones por correo electrónico para participar en el presente estudio basado en un cuestionario de la sección transversal se enviaron a abercrombie españa todos los estadounidenses treinta escuelas de medicina osteopática en agosto de 2012; seis escuelas respondieron y difunden la encuesta a sus estudiantes. Los estudiantes participantes completaron una encuesta basada en la web en el anonimato, y el consentimiento informado se obtuvo cuando se accede a la encuesta. La encuesta fue diseñada específicamente para el estudio actual, pero contenía escalas usadas con el permiso de investigación previamente publicada.